Ramiz Jashari

Vdes veterani i arsimit dhe UÇK-së

Ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Sadik Jashari.

I ndjeri ishte nga Aqareva e Skenderajt dhe lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët e tij përmes rrjeteve sociale.