VIDEO

Dhurata Dora ‘zjarr’ në klipin e ri “Sheqer”

Dhurata Dora ka shënuar një tjetër sukses të madh në karrierën e saj si këngëtare me publikimin e klipit të ri për këngën e saj “Sheqer”.

Energjike dhe provokative, projekti më i fundit i këngëtares po merr vëmendjen e publikut, të cilët janë të etur për ritmet dhe meloditë e saj të freskëta që premtuan të dominojnë stinën e verës.

Kënga “Sheqer” vjen si një kombinim i talentit të Dhuratës me tekstshkruesit e talentuar Tonic, Denk dhe Reynmen, duke sjellë në vete një mjeshtëri letrare që duket se ka rezonuar menjëherë me dëgjuesit. Para se të publikohej zyrtarisht, një pjesë e kësaj kënge kishte gjetur rrugën në TikTok, ku ka bërë bujë dhe ka filluar të ndjekë rrugën e vlerësimit viral.

Foto: Dhurata Dora/Instagram

Klipi i këngës “Sheqer” është një shfaqje e vërtetë e pasionit dhe të qenurit në qendër të vëmendjes, me Dhurata Dorën që sjell një energji të ndezur dhe një prezencë të fortë në ekran.

Edhe pa u bërë 24 orë nga lansimi i këngës, shikueshmëria ka qenë e jashtëzakonshme, dhe kjo flet qartë për pritjen e ngrohtë që ka gjetur ky projekt nga fansat dhe ndjekësit.

Foto: Dhurata Dora/Instagram

Dhurata Dora është një nga figurat më të njohura të muzikës pop shqiptare, me një famë që ka përtej kufijve të Shqipërisë.

Për vite me radhë, ajo ka sjellë projekte të suksesshme që kanë theksuar jo vetëm zërin e saj të veçantë, por edhe aftësinë për të krijuar hite që pëlqehen nga një spektër i gjerë i dëgjuesve.

Foto: Dhurata Dora/Instagram

Ajo kontinuon të demonstrojë se ka potencialin e madh artistik, dhe “Sheqer” është vetëm një tregues i mëtejshëm i kësaj prurjeje vazhduese të suksesit në skenën muzikore.