Gazetari

Mësohet data për rinisjen e Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund Champions Leaguen dhe Europa Leaguen.

Sipas El Chiringuito de Jugones, 9 gushti shihet si data kur do të rikthehet Liga e Kampionëve, e cila parashikohet të përfundojë para shtatorit.

Lajmin e ka konfirmuar gazetari, Jose Luis Sanchez.

Derisa Ligat parashikohen të rinisin në fillim të muajit qershor, për të përfunduar në fund të korrikut.