Euro 2024

Supergoli i turkut Muldur, zgjidhet goli më i mirë i rundit të parë në “Euro 2024”

Goli i futbollistit turk, Mert Muldur, ndaj Gjeorgjisë, është zgjedhur si më i miri nga gjitha golat e ndeshjeve të para të fazës grupore në “Euro 2024”.

UEFA njoftoi të shtunën se Muldur, i cili e shënoi golin e parë në fitoren e Turqisë 3:1 ndaj Gjeorgjisë, ishte më i bukuri.

Ai mposhti konkurrencën e Nicolae Stanciu të Rumanisë, Arda Gulerit të Turqisë dhe Nicolo Barellas së Italisë që shënoi ndaj Shqipërisë.

VIDEO: