Super lajm: FIFA i jep leje Loret Sadiku që të luajë për Kombëtaren e Kosovës

Loret Sadiku nga muaji mars i vitit 2019 do ta ketë mundësinë të luajë për Kombëtaren e Kosovës.

Mesfushori me tipare mbrojtëse aktualisht është lojtar i klubit turk Kasimpasa në SuperLigën turke, i cili e ka refuzuar kërkesën e Kombëtares së Shqipërisë por ka kërkuar që të luajë për Kombëtaren e Kosovës.

Sadiku në të kaluare është paraqitur tre herë për Kombëtaren U-23 të Suedisë, dhe sot FIFA i ka dhënë lejën atij që të luajë për Kosovën.