Salah i shpëton ndëshkimit, u filmua me telefon në dorë në timon

Ylli i Liverpool nuk do të gjobitet mbi pretendimet se ai ka përdorur telefonin teksa ishte në timon.

“Fajtori” ishte një tifoz që filmoi gjithçka për ta postuar në profilin e tij në rrjetet sociale, video e cila bëri menjëherë xhiron e botës, aq sa tërhoqi edhe vëmendjen e policisë.

Por fatmirësisht ai i ka shpëtuar ndëshkimit për mungesë provash. “Janë bërë hetime dhe nuk ka prova të mjaftueshme për të mbështetur një procedim dhe si të tillë nuk do të ndërmerren veprime të mëtejshme”, ka deklaruar policia e Merseyside të enjten, citon Sky Sports.