Ronaldo s’merr pjesë në ceremoninë e Topit të Artë, pasi e di se Modric është fituesi

Cristiano Ronaldo nuk do të merr pjesë në ceremoninë e Topit të Artë të hënën, pasi këtë çmim pritet ta fitojë Luka Modric.

Përveç Ronaldos po ashtu edhe ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann nuk do të merr pjesë në këtë ceremoni.

Raportimet e fundit thonë se Modric do ta fitojë këtë garë, ndërsa në treshen për ta fituar çmimin thuhet se do të jetë Kylian Mbappe dhe Raphael Varane.

Cristiano Ronaldo po ashtu nuk mori pjesë as në dy ceremonitë e fundit ku ishte fitues Modric. Çmimin e Lojtarit më të Mirë në Evropë dhe Lojtarit më të Mirë sipas FIFA-s.