Reperi nga Prishtina Edhe pse u lirua nga burgu reperi kosovar përsëri shkon në gjykatë

Ishte disa muaj në burg.

Por, reperi nga Prishtina, R-Jan, është liruar nga burgu dhe ka vazhduar realizimin e këngëve të reja, njërën prej të cilës e publikoi ditë më parë, shkruan Ballkani.info.

Si do që të jetë, prapë se prapë ai është paraqitur në Gjykatën Themelore në Pejë.
Këtë gjë e ka bërë të ditur vet ai përmes një fotografie të hedhur në Instastory por nuk ka treguar se për çka saktësisht u paraqit në gjykatë.

Kujtojmë se arsyeja e arrestimit të tij ka qenë pasi shkrepi me armë zjarri në Pejë ditën kur Prishtina kishte lojë futbolli me Dritën e Gjilanit./Ballkani.info/