Kampioni në fuqi

Prishtina “shkatërron” Lirinë dhe kualifikohet për në çerekinalen e Kupës së Kosovës

Prishtina ka triumfuar me rezultat bindës 0-4 në Prizren përballë Lirisë për të marrë biletën e çerekfinales.

Drita ka mposhtur me lehtësi Minatorin e Magurës me rezultat 5-3, ndërkohë Ferizaj ka triumfuar në udhëtim te Fushë Kosova 1-2.

Dueli Besa – Vëllaznimi ka shkuar në vazhdime.