Messi

Pochettino e do Messin në PSG

Mauricio Pochettino dëshiron ta transferojë Lionel Messin te Paris Saint Germain në Ligue 1, sipas Le Parisien.

Trajneri argjentinas pritet të konfirmohet në stolin e PSG-së pas largimit të menjëhershëm të Thomas Tuchel, dhe është i vendosur që në verë të bëjë goditjen e madhe.

Leo, në anën tjetër, është me një këmbë jashtë Barçës, vetëm zgjedhjet në janar dhe presidenti i duhur në Barcelonë, mund ta shtyjë atë të ndërrojë mendje.

Gjithashtu, ai është duke u joshur me faktin se te Parisi do të gjejë një ekip fitues dhe përveç kësaj, do të krijonte një treshe të frikshme në sulm me Kylian Mbappen dhe Neymar Juniorin.