Napolitanët luftojnë me romakët, formacionet zyrtare, Napoli – Roma

Napoli do të ndeshet me Romën në kuadër të javës së 10-të në Serie A.

Skuadra e Carlo Ancelottit kërkon fitoren e tretë me radhë në ligën italiane, dhe t’i qëndrojë pas Juventusit, shkruan Gazeta Express.

Kurse Roma kërkon t’iu kthehet fitoreve pas humbjes së fundit në shtëpi nga Spali.

Në katër ndeshjet e fundit mes tyre, dy skuadrat kanë fituar nga dy herë.