Premierliga

Liverpool bën çmendurinë dhe përmbys rezultatin në minutën e 94’. City mposht Southamptonin VIDEO

Liverpool ka bërë përmbysjen e çmendur përballë Aston Villas në Premier League.

Fillimisht në minutën e 87’ ishte Andrew Robertson ai i cili shënoi golin e barazimit në 1-1, ndërsa në të 94’ ishte Sadio Mane që kalon në avantazh “Reds-at” në 2-1.

Kjo fitore i mban lider “Reds-at” në PremierLigë me 31 pikë, gjashtë më shumë se Manchester City në vendin e dytë. /Ballkani.info/

2 me 1 ka fituar me përmbysje edhe Manchester City që ka mposhtur Southamptonin. Ward-Prowse realizoi për Sotonin, para se Sergoi Aguero e Kyle Walker të shënonin për Cityn.

loading…