Nuk impresionoi

Lajme tronditëse: Zidan heq dorë nga Joviç! Lojtari serb largohet nga klubi mbretëror

Luka Jovic largohet nga Real Madrid! Vetëm disa muaj nga mbërritja!

Don Balon raporton se sulmuesi serb nuk i bëri përshtypje trajnerit Zinedine Zidan, i cili planifikon ta dërgojë atë hua.

Tani për tani nuk dihet se cili mund të jetë destinacioni i ri i Joviç, shkruan Ballkani.info.

Gazeta spanjolle deklaron se futbollisti i ri nuk e ka problem të shkojë diku në mënyrë që të luajë vazhdimisht dhe të sigurojë një biletë kthimi për në Santiago Bernabeu.

Real kanë paguar Eintracht nga Frankfurti 60 milion euro për lojtarin e Serbisë, dhe e kanë hequr dorë për një kohë.

Largimi i Joviçit do të hapte një problem të ri për Zidan, sepse përveç Karim Benzema, nuk ka në dispozicion të tij ndonjë sulmues serioz. Don Balon thotë se kjo është arsyeja pse Real Madrid po planifikon të sjellë në skuadrën e golashënuesit më të mirë të Girona, Christian Stouani.

loading…