KOSOVA E SHKRUAN HISTORINË, Azebajxhani ‘shkatërrohet’ në “FADIL VOKRRI” (VIDEO)

Kosova ka arritur fitore historike dhe kualifikim historik në fazën tjetër të Ligës së Kombeve duke e shkelur Azebajxhanin me rezultat 4-0.

Pas këtij triumfi, Kosova ka kaluar një ligë me lartë në Ligën e Kombeve, atë C, ndërsa në play-off për një vend direkt në Kampionatin Evropian do të luaj me Maqedoninë.

Golat për Kosovën tonë i shënuar Arbër Zeneli (tri gola) dhe Armir Rrahmani një.

Kosova pas fitores e ka përmbyllur ciklin e fazës grupore në Ligën D në vendin e parë me 14 pikë. /Ballkani.info/