shorti

Kompletohen grupet në Ligën e Kampionëve: Super ndeshje, grupe të vdekjes dhe gjithçka tjetër

Është hedhur shorti nga UEFA për Ligën e Kampionëve, ku na presin shumë ndeshje të forta, përballje gjigantësh dhe gjithçka tjetër.

Gjithçka fillon me grupin A, ku Manchester City do të jetë përballë PSG-së, përballje yjesh, pasi Lionel Messi tashmë ka kaluar te parisienët.

Në këtë grup janë edhe RB Leipzig dhe Club Brugge që më gjasë do të jenë vetëm shëtitës.

Në grupin B, po ashtu do të kemi ndeshje të mëdha, pasi janë shortuar klube si Atletico Madrid, Liverpool, Porto dhe Milan.

Grupi A:

1. Manchester City
2. PSG
3. Leipzig
4. Club Brugge

Grupi B:

1. Atletico
2. Liverpool
3. Porto
4. Milan

Grupi C:

1. Sporting
2. Dortmund
3. Ajax
4. Besiktas

Grupi D:

1. Inter
2. Real Madrid
3. Shakhtar
4. Sheriff Tiraspol

Grupi E:

1. Bayern 
2. Barcelona
3. Benfica
4. Dynamo Kiev

Grupi F:

1. Villarreal
2. Manchester United
3. Atalanta
4. Young Boys

Grupi G:

1. Lille
2. Sevilla
3. Salzburg
4. Wolfsburg

Grupi H:

1. Chelsea
2. Juventus
3. Zenit
4. Malmo