Publikuar me 27 Tetor 2018 ora 22:52

Helikopteri i pronarit të Leicesterit rrëzohet dhe merr flakë jashtë stadiumin King Power pas ndeshjes ndaj West Hamit

Ngjarja që ka pushtuar mediat botërore është ajo që ndodhi pas barazimit të Leicester Cityt dhe West Ham Unitedit.

Helikopteri i pronarit të Leicesterit, Vichai Srivaddhanaprabha, është rrëzuar në parkingun e stadiumit King Power pas ndeshjes.

Pas rrëzimit helikopteri ka marrë flakë, por ende nuk dihet nëse numri një i klubit anglez ishte brenda tij.

Helikopteri ka dal nga kontrolli pak metra pas ngritjes dhe raportimet e para thonë se kishte problem teknik në bishtin e tij.

Në rrjete sociale janë publikuar disa fotografi ku shikohet se helikopteri kishte marrë flakë dhe kjo vetëm sa ka shtuar panikun.

Helikopteri në fjalë është përdorur gjithmonë vetëm nga familja e Srivaddhanaprabha, por në ndeshjen në fjalë ai ishte i vetëm në tribuna.

Vichai Srivaddhanaprabha është biznesmen nga Tajlanda, në shkurtin e 2011 bleu Dhelprat dhe pas investimeve të mëdha, skuadra e tij fitoi titullin e Ligës Premier në sezonin 2016/17.

Lajme të tjera

Tjera në

Të rejat

Autotech

Më Të Lexuarat