Euro 2024

Gjermania siguron kualifikimin tutje, mposht pa shumë mund Hungarinë

Gjermania ka siguruar kualifikimin tutje në kampionatin Evropian pas vetëm dy ndeshjeve të zhvilluara.

Gjermanët mposhtën Hungarinë me rezultat 2:0 me golat e Musialas dhe Gundogan.

Gjermanët tash i prijnë renditjes me 6 pikë, Zvicra ka 3 pikë, ndërsa Hungaria e Skocia kanë zero pikë. /Ballkani.info