Kupa e Botës

Formacionet startuese: Tunizia – Franca, Deschamps e nis me lojtarë të rinj

Tunizia dhe Franca kanë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e rrethit të fundit të fazës së grupeve në Kupën e Botës.

“Education City Stadium” është vendtakim i dy reprezentacioneve në kuadër të Grupit D me fillim nga ora 16:00.

Kampionët në fuqi të botës e kanë siguruar kualifikimin tutje, por synojnë të vazhdojnë me fitore.

Formacionet zyrtare:

Tunizia: Dahmen, Kechrida, Talbi, Meriah, Ghandri, Maaloul, Skhiri, Laïdouni, Ben Romdhane, Ben Slimane, Khazri.

Franca: Mandanda, Disasi, Konate, Varane, Camavinga, Fofana, Tchouaméni, Veretout, Guendouzi, Coman, Kolo Muani.