Chelsea dhe Arsenali kalojnë në çerekfinale të Kupës së Ligës

Arsenali dhe Chelsea kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Ligës në Angli.

“Topçinjtë” mposhtën Blackpoolin 2 me 1 me golat e Lichtsteinerit e Smith-Rowes, teksa te Blackbpooli shënoi O’Connor.

Në anën tjetër Chelsea mposhti Derbyn 3 me 2, me dy autogola nga Tomori dhe Keogh dhe një gol i Fabregasit. Te mysafirët shënuan Marriot dhe Waghorn.