Euro 2024

Belgjika mposht Rumaninë, e çuditshme katër skuadrat në grup kanë nga tri pikë

Belgjika ka marrë pikë të plota përballë Rumanisë në ndeshjet e dytë të Euro 2024.

Belgët fituan me rezultat 2:0 me golat e shënuar nga Tielemans e De Bryne.

Kjo ëhstë fitorja e parë e Belgjikës në këtë evropian dhe ka tri pikë, aq sa ka edhe Rumania e Ukraina e Sllovakia, Pra të gjitha skuadrat kanë nga katër pikë. /Ballkani.info