Bayern Munich

Bayern Munich 5-2 Augsburg, notat e lojtarëve: Lewandowski më i miri në ndeshje

Bayern Munich ka bërë detyrën në ndeshjen e fundit të Bundesligas, duke shënuar fitore të thellë ndaj Augsburgut.

Kampionët e ri të Gjermanisë kanë triumfuar me rezultat 5-2, në një ndeshje ku shkëlqeu Robert Lewandowski.

Jeffrey Gouweleeuw realizoi autogol pas goditjes nga Lewandowski për epërsinë e hershme të Bayernit.

Ndërkohë golat tjerë u realizuan nga Serge Gnabry, Joshua Kimmich, Kingsley Coman dhe Robert Lewandowski.

Pikërisht sulmuesi polak ishte lojtari me notën më të lartë në këtë takim.

Ndërkohë nota më e ulët shkoi për mbrojtësin anësor të Augsburgut, Robert Gummy.