Paul Tierney

“Alarmohet” Liverpooli, caktohet gjyqtari i ndeshjes ndaj Manchester Unitedit

Është caktuar gjyqtari për ndeshjen e javës së 19-të në Premierligë mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit.

Është Paul Tierney, i cili do të arbitrojë ndeshjen e kësaj të diele.

Ai ka akorduar 5 penallti në 10 ndeshjet e tij të fundit për Manchester Unitedin dhe 1 kundër.

Kurse, Tierney nuk i ka akorduar asnjë penallti Liverpoolit në 14 ndeshje, kurse e ka akorduar një kundër.

Ndeshja mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit zhvillohet të dielën me fillim nga ora 17:30.