Zyrtare: UEFA zbulon se një garë e re për klub në futboll do të zbatohet nga viti 2021

UEFA ka konfirmuar se një garë e re për klube do të nisë nga viti 2021, dhe do të titullohet “UEL2, ku në të do të garojnë 32 ekipe të ndara në tetë grupe.

Kjo garë do të jetë si pasqyrë e garës së Ligës së Kampionëve dhe Evropa Ligës, transmeton Gazeta Express.

Ndeshjet do të zhvillohen ditëve të enjteve me formatin e njëjtë të Ligës së kampionëve dhe Evropa Ligës.

Do ketë më shumë informacione lidhur me këtë…