FFK

Zyrtare: Ndeshja Gjilani – Ballkani do të zhvillohet në Suharekë

Ndeshja e javës së fundit, në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit do të zhvillohet zyrtarisht në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kështu vendosi Federata e Futbollit të Kosovës e cila e pranoi kërkesën e klubit të Ballkanit.

“Xhebrailat” do të kurorëzohen me titullin e kampionit, për herë të dytë në histori të klubit si dhe për të dytën herë radhazi në elitën e futbollit kosovar.

Beteja në mes të Gjilanit dhe Ballkanit do të zhvillohet të dielën nga ora 15:00./Klan Kosova