Foto

Zyrtare: Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania për miqësoret e marsit

Edhe pse Kosova është duke e pritur që një kohë të gjatë, Mërgim Berisha është ftuar nga Kombëtarja e Gjermanisë për ndeshjet e muajit mars.

Gjermania do t’i luajë dy ndeshje miqësore në mars, pasi që është organizatore e Kampionatit Evropian dhe nuk merr pjesë në eliminatore.

Image

Me këtë rast gjasat që Berisha t’i bashkohet Kosovës shkojnë në një pikë minimale, sidomos nëse paraqitet mirë për Gjermaninë.