Ekipi vitit

Zyrtare: Këta janë 50 të nominuarit për Ekipin e Vitit të UEFA-s

UEFA e ka publikuar një listë të fuqishme prej 50 futbollistëve të nominuar për Ekipin e Vitit në uebsajtin e vet zyrtar.

Tifozët do ta kenë mundësinë ta zgjedhin formacionin e tyre të preferuar dhe të votojnë për 11 futbollistët që mendojnë se ishin më të mirët në pozitat e tyre përkatëse sezonin që lamë pas, transmeton Gazeta Express.

Lista e plotë e të nominuarve: