Trajneri

Zyrtare: Bylbyl Sokoli largohet nga FC Prishtina

Klubi i futbollit FC Prishtina e ka organizuar një konferencë të jashtëzakonshme për media.

Trajneri i skuadrës, Bylbyl Sokoli është larguar nga klubi për arsye shëndetësore.

Sokoli e ka informuar kryesinë e klubit se për shkaqe shëndetësore dhe një intervenimi në gjurin e madje, duhet të tërhiqet nga klubi pasi i duhen dy muaj rehabilitim dhe nuk është në gjende ta ndihmojë skuadrën.

“Ka të bëjë me një intervenim në gju. Kjo është arsyeja kryesore e largimit. Do të vazhdojë me shërim”, ka thënë Bylbyl Sokoli para medieve, raporton Zëri.info.

Ai e morri drejtimin e skuadrës dy javë më parë duke e zëvendësuar Mirel Josën.

Sokoli nën drejtimin e Prishtinës e ka arritur një fitore dhe një humbje.

loading…