Real Madrid

ZYRTARE: Benzema rinovon kontratën me Real Madrid

Karim Benzema ka rinovuar me Real Madrid deri në vitin 2022.

Këtë e konfirmon agjenti i lojtarit, i cili foli në mikrofonat e RMC Sport para ndeshjes së Ligës së Kampionëve midis Real Madrid dhe Manchester City, e cila po zhvillohet aktualisht.

Sulmuesi francez kishte një kontratë me klubin spanjoll deri në vitin 2021 dhe lajmet për rinovimin tashmë po fliteshin.

Në pritje të njoftimit zyrtar të Real Madrid, fjalët e agjentit konfirmojnë gjithçka: Benzema do të jetë një lojtar i Realit për të paktën edhe në dy sezonet e gjysmë në vazhdim.