Foto

Zvicra publikon listën, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Murat Yakin publikoi skuadrën e tij për kualifikueset e Kampionatit Evropian kundër Bjellorusisë dhe Izraelit.

Pjesë e të ftuarve është edhe kosovari Andi Zeqiri, pas formës që ka shfaqur te Baseli javëve të fundit.

Sigurisht që në mesin e të ftuarve janë edhe Xhaka e Shaqiri.

Megjithatë thuhet se Shaqiri mund të largohet nga lista për shkak të një dëmtimi muskular.