Zvicra fiton si mysafire ndaj Islandës

Zvicra ka fituar 1 me 2 si mysafire e Islandës në Grupin 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Seferoviq dhe Lang realizuan golat, të asistuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Për vendasit shënoi Finnbogason.

Në këtë grup, Zvicra prin me 6 pikë, aq sa ka edhe Belgjika. Islanda është pa pikë.