Ish kandidati për deputet

Xhavit Drenori tallet me Kurtin: Propozoje Shkëlzen Gashin për kryeministër të qeverisë tranzitore

Ish-kandidati i Vetëvendosjes për deputet, Xhavit Drenori, thotë se VV mund ta propozojë Shkëlzen Gashin për kryeministër të qeverisë tranzitore.

Drenori ka numëruar edhe disa nga deklaratat e kryeministrit në detyrë Albin Kurti

Postimi i plotë nga Drenori: 

VV-ja t’a propozoj Shkelzen Gashin per Kryeminister te qeverise tranzitore (teknike)!

Kogja jo e sinçerte dhe e ulet, lakimi i emrit te Murat Jasharit per Kryeminister te nje qeverie teknike, nje dite para se te votohet qeveria e re.

Fituat zgjedhjet, kishit Kryeministrin,… patet mundesine ideale t’ju prinit proceseve,… por nuk e bete.

Nuk deshiruart (guxuat) te shkonit ne shtepine e bardhe (kuqe apo verdhe).

Shpejt po dojshi mu ju kthy folklorit patriotik … Flamuri kuq e zi, Himni kombetar…Sorry, por 51% deri t’i merrni ju nuk presin proceset.