Aleksandar Vuçiq

Vuçiq sot bën teatër për ngjarjet në veri, do të prezantojë “dokumente e fotografi”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, sot pritet të bëjë drama rreth ngjarjeve në veri të Kosovës.

Ai pritet t’i drejtohet publikut nga ora 19:00 nga ndërtesa e Sekretariatit të Përgjithshëm.

Siç raporton mediumi serb “Alo”, ai do të dalë para publikut me letra në dorë, dokumente dhe fotografi “për ta informuar publikun për gjithçka ka ndodhur në Kosovë ditëve të kaluara”.

Vuçiq dje ka takuar ministrin serb të Mbrojtjes dhe shefin e forcave të armatosura serbe. /Express/