Kinë

Vogëlushi i inatosur godet makinën – pasi goditi atë dhe nënën e tij. Videoja të mbush me lotë

Ky është momenti tronditës kur një fëmijë i inatosur godet me shkelma makinën që i goditi atë nënën e tij në vendkalimin për këmbësorë.

Pamjet, të kapura në qarkun Dadukou, Chongqing, Kinë, tregojnë se automjeti vazhdon të ecë përpara ndërsa këmbësorët kalojnë përpara tij, para se të godet një fëmijë dhe nënën e tij ndërsa kalojnë rrugën.

Pasi godet atë dhe nënën e tij, fëmija ngrihet dhe kontrollon nëse nëna e tij është e palënduar para se të bërtasë me zemërim drejt drejtuesit të makinës.

Shoferi menjëherë del nga makina e tij dhe kujdeset për nënën e lënduar duke e ndihmuar të ngrihet.

Gruaja u dërgua më vonë në spital dhe policia zbuloi se shoferi ishte plotësisht përgjegjës për aksidentin.