Auto Bild

Videoja tregon shpejtësinë e tmerrshme të Audi RS Q8, shikoni si e kalon një Toyota

Një video, e postuar nga Auto Bild, tregon se si arrin ta tejkalojë një Toyota Supra, me një shpejtësi marramendëse.

Toyota Supra me motor 2.0-litërsh prodhon 255 kuaj fuqi, gjersa kapë shpejtësinë prej 0 në 100 km në orë për vetëm pesë sekonda, shkruan CarBuzz.

Megjithatë, përformancat e modelit në fjalë zbehen karshi SUV-it të Audi-së, RS Q8, e cila ka një motor 4.8-litërsh me turbo binjakë, të modelit V8, si dhe prodhon 591 kuaj-fuqi.

Audi RS Q8 arrin të kapë shpejtësinë 0-100 km në orë për vetëm 3.7 sekonda, përkatësisht 1.3 sekonda më shpejt sesa Toyota Supra.

Në radhë të parë, kjo nuk mund të konsiderohet garë, marrë parasysh superioritetin në shpejtësi dhe përformancë të serisë Q8 të firmës gjermane për prodhimin e makinave.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale