Siri

VIDEO e jashtëzakonshme: Momenti kur autoblinda amerikane e nxjerrë nga rruga pinzgauer rus

Në një video të shpërndarë së fundmi në mediat sociale tregohen tensionet mes forcave ndërluftuese në armëpushim, teksa një mjet i blinduar amerikan nxjerrë nga rruga blindat dhe pinzgauerin e patrullës ruse.

Pamjet u postuan nga një studiues kurd, i cili është mes aktivistëve humanitare në rajon.

Incidenti raportohet se ndodhi në qytetin kufitar të Sirisë, al-Qamishli ku janë regjistruar mjaft incidente të tjera mes forcave ruse e amerikane muajt e fundit.