Vëllai i vogël i Skoda Karoq dhe Kodiaq do të debutojë në Gjenevë

Kompania e njohur çeke e veturave, Skoda, ka njoftuar se Crossoverin e saj të ri do ta prezantojë në muajin mars në panairin e sivjetmë të veturave i cili do të mbahet në Gjenevë.

Modeli i ri kombinon përfitimet e një SUV-i (pozitë më të lartë të ulëseve, hyrje/dalje më e lehtë) me gatishmërinë dhe drejtimin e një modeli kompakt, transmeton KosovaPress.

Tani për tani, Skoda publikuar një fotografi në të cilën shihet modeli Vision X, dhe i cili do t’ju bashkohet modeleve si Karoq dhe Kodiaq si vëllai i vogël i tyre.

Në fotografia, po ashtu, shihet një vështrim i pjesës së përparme të Crossoverit të ri duke treguar një dizajnin e dritave LED.

Gjithashtu, Crossoveri i ri i Skodës do të bazohet në platformën MQB të Volkswagenit, si dhe do të jetë në dispozicion me shumë sisteme të reja ndihmëse për shoferin.