Vdes lojtari i Real Madridit

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës.

Toribio Rodriguez Mendoza School,ka ndërruar jetë në moshën 14 vjeçare, pas një aksidenti të shkaktuar në autobusin me të cilin po udhëtonte.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Real Madrid.

“Real Madrid me keqardhje njofton vdekjen e lojtarit 14 vjeçar Toribio Rodríguez Mendoza nga Peruja pas një aksidenti të shkaktuar me autobus me të cilin po udhëtonin”, thuhet në njoftim.

Real Madrid shpreh ngushëllime për familjarët e lojtarit 14 vjeçar dhe gjithë miqtë e tyre.