UEFA

UEFA me njoftim zyrtar, ja kur fillon ndeshja

Është shtyrë fillimi i ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve në mes të Liverpoolit dhe Real Madridit.

Kjo vonesë erdhi për shkak të problemeve në hyrje të stadiumit ku shumë tifozë kanë mbetur jashtë.

UEFA ka lëshuar një njoftim zyrtar, ku ndeshja pritet të filloj në ora 21:36.

Megjithatë vonesa mund të vazhdoj nëse nuk arrihet të kontrollohet situata.