Liga e Kombeve

Trajneri i Maltës publikon listën e lojtarëve për lojërat ndaj Kosovës

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia ka bërë publike listën e 24 lojtarëve për ndeshjet ndaj Kosovës që do ta luaj me 11 tetor dhe kundër Azerbejxhanit me të 14-tin.

Malta në ndeshjen e parë ndaj Ishujve Faroe ka pësuar humbje me rezultat 3-1, kurse në ndeshjen e dytë ka barazuar 1-1 me Azerbajxhanin.

Më poshtë mund të shikoni listën e lojtarëve të Maltës:

Portierët: Henry Bonello (Valletta); Andreë Hogg (Hibernians); Steve Sultana (Balzan).

Mbrojtësit Andrei Agius (Hibernians; Ferdinando Apap (Victoria Hotspurs); Cain Attard (Birkirkara); Steve Borg (Valletta); Ryan Camilleri (Valletta); Clayton Failla (Floriana); Michael Johnson (Balzan); Joseph Mbong (Hibernians); Joseph Zerafa (Valletta).

Mesfushorët Roderick Briffa (Gżira United); Juan Corbalan (Gżira United); Paul Fenech (Birkirkara); Jake Grech (Birkirkara); Bjorn Kristensen (Hibernians); Roëen Muscat (Valletta); Stephen Pisani (Floriana).

Sulmuesit Andreë Cohen (Gżira United); Alfred Effiong (Balzan); Jean Paul Farrugia (Sliema Wanderers); Michael Mifsud (Birkirkara); Andrè Schembri (Apollon Limassol, Cyprus).