Foto

Top 10 fanellat më të mira në Evropë për edicionin 2019/20

Tashmë klubet i kanë bërë publike fanellat për edicionin e ardhshëm dhe si gjithmonë flitet për ato që janë më të bukurat.

Gazeta spanjolleAS ka bërë një renditje për 10 fanellat më të bukura që do t’i shohim në edicionin 2019/20.

Klubet kanë nga tri fanella zyrtare dhe për dallim nga herët e shkuara, fanellat për ndeshje mysafir si dhe ato të treta janë që spikasin shpesh.

Fanella e Romës për ndeshje mysafire është ajo që është votuar si më e bukura.

Pas tyre vjen e Sampdorias, e përchjell nga Monaxo, Chelsea dhe Barcelona.

Në mesin e fanellave më të bukura janë futur edhe ato të klubeve si Coventry City dhe Cambridge United, që bëjnë gara në kampionate më të ulëta se elita.

Nr 1) AS Roma (Itali, Serie A) fanella mysafir (Nike)

Nr 2) Sampdoria (Itali, Serie A) fanellave vendas (Joma)

Nr 3) AS Monaco (Francë, Ligue 1) fanella mysafir (Kappa)

Nr 4) Chelsea FC (Angli, Liga Premier) fanella mysafir (Nike)

Nr 4) Chelsea FC (Angli, Liga Premier) fanella mysafir (Nike)

Nr 5) FC Barcelona (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Nike)

Nr 6) Real Betis (Spanjë, La Liga) fanella e tretë (Kappa)

Nr 7) Coventry City (Angli, League One) fanellave vendas (Hummel)

Nr 8) Celta Vigo (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 9) Real Madrid (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 10) Cambridge United (Angli, League 2) fanella mysafir (Hummel)