Real

Tifozët e Real Madridit tallen me Xavin para El Clasicos

Barcelona përballet me Real Madridin në Bernabeu dhe tifozët janë mbledhur jashtë stadiumit.

Një pjesë e tifozëve vendas kanë tentuar të tallin vizitorët duke brohoritur “Xavi , qëndro!” Xavi qëndro!’.

44-vjeçari ka njoftuar më parë vendimin e tij për t’i ndarë rrugët me katalanasit në fund të sezonit.

Barcelona po përpiqet ta bindë atë të rishqyrtojë.

Ndeshja fillon në orën 21:00 në “Santiago Bernabeu”.