Shqipëri

Skandal: Tifozët e Tiranës futen në fushë, kërkojnë t’i rrahin lojtarët e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar në mënyrë aspak të mirë derbi mes Tiranës dhe Kukësit.

Përballja mes Tiranës dhe Kukësit e vlefshme për javën e 12-të në Kategorinë Superiore ka përfunduar pa fitues.

Menjëherë pas mbylljes së kësaj ndeshje, tifozët bardheblu kanë pushtuar fushën, të cilët kanë filluar të kapen edhe me vetë lojtarët bardheblu.

Tifozët ishin të acaruar me lojtarët e Tiranës për serinë e rezultateve negative në ndeshjet e fundit, ku nuk dinë për fitore.

Menjëherë, erdhi edhe ndërhyrja e forcave policore, dhe tifozët u kthyen të gjithë me vrap drejt tribunës.

Tifozet ne fushe on Vidnews.