S’ka fitues në sfidën Azerbajxhan – Malta

Azerbajxhani dhe Malta kanë ndarë pikët në ndeshjen e katërt të tyre në Ligën e Kombeve.

1 me 1 ishte rezultat final i këtij takimi.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi përmes Muscatit në minutën e 37 pas asistimit nga Corbolan.

Vendasit barazuan shifrat në minutën e 53 përmes Abdullayevit.

Pas katër ndeshjeve Azerbajxhani mban vendin e dytë në Grupin 3 me gjashtë pikë, dy më pak se lideri Kosova. Derisa Malta në vendin e katërt ka 2 pikë. E me dy pikë më tepër në vendin e tretë është Ishujt Faroe.