Shqipëri-Francë, dalin formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për superndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës në stadiumin e ri të kombëtares.

Shqipëria dhe Franca do t’i përmbyllin eliminatoret për Euro 2020 në stadiumin “Air Albania”, ku pritet një atmosferë e zjarrtë nga “Tifozat Kuq e Zi”.

Shqipëria nuk ka më gjasa për kualifikim në europian dhe këtë ndeshje do e luajë vetëm ëpr prestigj. Megjithatë, ndeshjet kundër një kombëtare shumë të fortë, siç është kampioni në fuqi i botës, Franca, gjithmonë janë të rëndësisë të veçantë.

Këto janë formacionet të të dyja skuadrave: