Euro 2024

Shorti Euro 2024: Shqipëria në grup me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë i ka mësuar kundërshtarët e saj në Kampionatin Evropian.

Kuqezinjtë ishin të pafat në short pasi hasën në një Grup shumë të fortë. Ajo është në Grupin B ku do të ndeshet me Spanjën, Kroacinë dhe Italia.

Gjithsesi, Shqipëria kishte një kampanjë fantastike në kualifikime dhe shpresohet se me këtë ecuri do të paraqitet edhe në Evropianin që mbahet në Qershor në Gjermani. /Ballkani.info