Ylli i ndeshjes

Shokon Lirim Kastrati, thotë se ka pasur temperaturë para ndeshjes

Heroi i Kosovës në natën e sotme, Lirim Kastrati në intervistën pas ndeshjes ka pranuar se para ndeshjes ka qenë me temperaturë

Ai këtë e ka pohuar menjëherë pas fitores 1-0 kundër Moldavisë.

“Sot isha me temperaturë shumë të lartë, por u mundova maksimalisht për Kosovën”, tha Lirim Kastrati, autori i golit te sotshem.

Kujtojmë se futbollistët e Kosovës janë testuar para ndeshjes për Covid-19 dhe të gjithë kanë dalur negativ.

Por, kjo deklaratë e Lirimit mund të nxisë reagime se ai mund të këtë luajtur i sëmurë.