Elbasan Rashani

Shkëlqeu në fundjavë, Elbasan Rashani në formacionin e javës në Francë

Elbasan Rashani shënoi dy gola në barazimin e Clemount si mysafir i Lyonit në Ligue 1 të Francës.

Ylli kosovar erdhi nga banka rezervë dhe barazoi rezultatin, kur skuadra e tij po humbiste 3-1.

Pas kësaj paraqitje, Rashani është përfshirë në formacionin e javës në Ligue 1.

Ai u zgjodh në 11-shen më të mirë duke lënë jashtë emra të mëdhenj.