Abu Dhabi

Shihni momentin kur Khabib e la të “vdekur” kundërshtarin në ring VIDEO

Khabib Nurmagomodov ka fituar kundër Justin Gaethje në UFC 254 në luftën e zhvilluar në Abu Dhabi

Khabib nuk e dinë se çka është humbja në UFC 254 dhe sot regjistroi fitoren e 29-të në karrierë.

Nurmagomedov në rundin e dytë e la pa ndjenja Justin Gathje për ta fituar këtë luftë.

Khabib ende nuk di se çfarë është humbja apo barazimi, pasi deri më tani ka 29 triumfe, për dallim nga Gaethje që ka 22 fitore, dy barazime dhe një humbje që e pësoi sonte.

Pas triumfit Khabib shpërtheu në lot dhe krejt kjo pasi ai muaj më parë humbi babain e tij.

Shihni momentin e nokautit: