Shaqiri titullar te Liverpooli, Hadergjonaj te Huddersfieldi

Xherdan Shaqiri është titullar te Liverpooli në sfidën e sotme ndaj Huddersfieldit në Premier Ligë.

E Florent Hadergjonaj është te Huddersfieldi titullar.

Jurgen Klopp ka bërë tre ndryshime në formacionin bazë, duke inkuadruar titullarë Xherdan Shaqirin, Lallanan dhe Sturridgen në vend të Manes, Ëijnaldumit dhe Firminos.

Takimi nis në ora 18:30 dhe formacionet zyrtare janë këto:

Huddersfield:

Image

Liverpool:

Image