Fitorja 4-0

Shaqiri me notën më të lartë ndaj Zvezdës

Xherdan Shaqiri ka bërë edhe një performancë shumë të mirë në fanellën e Liverpoolit.

Ai mori notën më të lartë në këtë ndeshje nga Liverpool Echo dhe ESPN, të cilat i dhanë notën 9 performancës së sotme të Shaqirit ndaj klubit serb Crvena Zvezda.

Liverpooli arriti ta mposhtë Zvezdën me rezultat prej 4-0 në Ligën e Kampionëve, derisa Shaqiri ishte i përfshirë në dy gola, në njërin prej tyre bëri asist.

Dhe për këtë mori lëvdata nga Jurgen Kloppi dhe Virgil van Dijk.